Bezpłatne e-booki po polsku

e-books.com.pl

Login:     
Hasło:  
rejestracja nowego czytelnika
przypomnienie hasła
Aleja Róż
Sobieraj, Wioletta

Aleja Róż
Autor: Sobieraj, Wioletta
Cena: 0.00
Wydawca: D.D.P.
Zaloguj się,
aby uzyskać dostęp do książki!
Pobierz czytnik Mobipocket do plików PRC

Aleja Róż to druga powieść obyczajowa Wioletty Sobieraj przełamująca społeczne tabu. Autorka pisze m. in. o męskiej dominacji, przemocy w rodzinie, relacjach między matką a córką, polaryzacji społeczeństwa w czasie transformacji. Mimo powagi tematów nie unika jednak typowego dla siebie satyrycznego ich ujęcia i czarnego humoru. Fabułę tworzą doskonałe dialogi, sugestywnie zarysowane postacie i przede wszystkim narracja, w której nie brak wnikliwych refleksji i ironicznego dystansu do rzeczywistości.

Nad wydarzeniami unosi się atmosfera tajemnicy, zaś bohaterom nieobca jest wiara w duchy i zabobonny lęk przed bliżej nieokreślonym fatum; jednak Sobieraj, oprócz tego, że bawi i straszy czytelników, to przede wszystkim dotyka trudnych problemów społecznych, zrywając zmowę milczenia, co w naszej współczesnej literaturze częściej bywa kwestią życzeń niż praktyki pisarskiej. Aleja Róż to współczesna miejska ballada z charakterystyczną dla tego gatunku dawką niesamowitości, poczuciem humoru, miejscami liryczną nastrojowością i swoiście pojmowaną sprawiedliwością.

Jan SiwmirBezpłatne e-booki w formacie PRC

Bezpłatne e-booki w płynnym formacie PRC, które można czytać na czytnikach Kindle.  Właściciel serwisu: Dobopack Trading Sp. z o. o. KONTAKT